تلفن های تماس : 02133856545 09124251334

مخزن گالوانیزه آب ( مصرفی برای آب آشامیدنی )

مخزن گالوانیزه چه نوع مخزنی است و چه کاربردی دارد !

از مخزن گالوانیزه معمولا جهت نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی در منازل ، کارخانجات ، کارگاه ها و … اسنفاده میشود.

از گذشته تا به امروز مخزن گالوانیزه دارای محبوبیت بالایی بوده که در ادامه به دلایل محبوبیت این دسته از مخازن خواهیم پرداخت.

 مخازن گالوانیزه را میتوان در اشکال متفاوت تولید نمود که بسته به نوع نیاز مشتری متفاوت خواهد بود. عموما این دسته از مخازن را در اشکال افقی ، عمودی ، مکعب ، بیضی و … تولید و ساخته میشوند. 

ورق های سفید در برابر زنگ زدگی نسبت به ورق های سیاه از مقاومت بالاتری برخوردار میباشند.به همین دلیل از این دسته از ورق ها برای ساخت مخزن آب استفاده میشود.

تانکرهای گالوانیزه معمولا قابل ساخت در تمام ظرفیت ها میباشند و همچنین امکان ساخت آنها در ابعاد سفارشی نیز امکان پذیر میباشد.

این مخازن دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر مخازن میباشد و همچنین دوام آنها در شرایط آب و هوایی متفاوت بسیار بالاست.

این مخازن علاوه بر مصارف بهداشتی برای مایعات خوراکی نیز استفاده میشوند و امروزه در تمامی صنایع کاربرد دارند.

 

چرا تانکر آب ورق سفید یا همان گالوانیزه ؟

تانکر آب ورق سفید به دلیل اینکه هیچ گونه مواد شیمیایی در آن بکار نرفته است و نسبت به مخازن استیل از قیمت مناسبتری برخوردار میباشد و علاوه بر این موارد از استحکام و عمر بالایی نسبت به مخازن پلاستیکی برخوردار میباشد همچنان بعد از گذشت سالیان مورد توجه باقی مانده است.

مهمترین مزیت این مخازن ماندگاری بالای آب در داخل آنها میباشد بدون اینکه آب طعم و مزه خاصی به خود بگیرد.

لازم به ذکر است مخازن گالوانیز به طور طبیعی ضد جلبک میباشد و لازم میباشد که درب این مخازن همیشه بسته باشد تا از نفوذ نور خورشید از طریق درب مخزن جلوگیری شود.

مزیت مخزن گالوانیزه نسبت به سایر مخازن :

1- عمر بالا

2- استحکام بالا در برابر شرایط آب و هوایی

3- قیمت مناسب

4- ماندگاری بالای آب

 5- جلوگیری از نفوذ نور به داخل مخزن و در نتیجه ضد جلبک بودن آن بدون اضافه کردن هیچگونه ترکیبات شیمیایی

 6- خاصیت رسوب زدایی آب 

معایب مخزن گالوانیزه :

تنها عیبی که میتوان برای این دسته از مخازن در نظر گرفت وزن بالای آنها میباشد و همچنین در صورت استفاده از ورق های نامرغوب باعث کمتر شدن عمر این دسته از مخزن ها خواهد شد.البته این مورد فقط در مورد مخازنظرفیت بالا میباشد و مخازن کوچکتر به راحتی با ماشین های باری قابل حمل میباشند.

ساخت مخزن آب گالوانیزه :

در ساخت این دسته از مخازن نکاتی وجود دارد که این نکات با در نظر گرفتن نوع نیاز مشتری ، محل قرار گیری مخزن ، ظرفیت نگهداری مخزن و … میباشد.که تمام این پارامترها با توجه به نیاز مشتری تعیین و محاسبه میشوند.

برای ساخت یک مخزن فلزی گالوانیزه به طور مثال ابتدا بعد از تعیین ظرفیت مخازن ورق ها و عدسی های مخازن مونتاژکاری میشوند.

بعد از آن عدسی ها به قسمت لبه زنی ارسال میشوند و بعد از آن جت نصب بر روی بدنه مخزن به محل قبلی برمیگردند.

بعد از نصب و جوشکاری کامل مخزن سایر متعلقات همانند درب منهول و ورودی و خروجی ها بر روی مخزن نصب میگردد.

این ها مراحل ساخت یک مخزن فلزی گالوانیزه میباشد که همه به صورت پشت سر هم انجام میگیرد تا یک مخزن جهت ذخیره آب ساخته شود

و در آخر از مخزن تست پنوماتیک نشتی از مخزن گرفته میشود و سپس بعد از اطمینان از سالم بودن مخزن به قسمت فروش منتقل میگردد.

قیمت تانکر آب گالوانیزه :

قیمت مخزن آب گالونیزه بر اساس ظرفیت مخزن و ابعاد آن در نظر گرفته میشود نکته دیگری که باعث افزایش قیمت این دسته از مخازن میگردد ضخامت مخزن میباشد که این پارامتر یکی از اصلی ترین پارامتر ها در تعیین قیمت تانکر آب گالوانیزه میباشد به همین دلیل در زمان خرید مخزن گالوانیزه حتما به ضخامت آن توجه کنید تا بتوانید یک مخزن آب ایده آل تهیه نمایید.

اما چه نکاتی در تعیین ضخامت یک مخزن تاثیر دارد و سازنده نسبت به رعایت آن باید حتما دقت نماید ؟ اولین نکته ظرفیت مخزن میباشد که روی ضخامت تاثیر میگذارد و سازنده باید با توجه به ظرفیت مخزن گالوانیزه ضخامت آنرا تعیین کند و به مصرف کننده اعلام نماید.علاوه بر ظرفیت ابعاد یک تانکر نیز در تعیین ضخامت موثر میباشد و سازنده باید به ای مورد نیز حتما دقت نماید.

بعد از ضخامت عامل دیگری که روی قیمت تانکر گالوانیزه تاثیر میذارد ظرفیت میباشد که این مورد نیز جزو اضلی ترین مورد در تعیین قیمت میباشد زیرا تمام جزییات یک مخزن گالوانیزه بر اساس ظرفیت آن تعیین میگردد پس یکی از عامل های مهم دیگر در تعیین قیمت یک مخزن آب گالوانیزه ظرفیت آن میباشد.

نکته دیگر در تعیین قیمت یک تانکر آب گالوانیزه نوع مخزن گالوانیزه میباشد که معمولا این مخازن را بصورت استوانه افقی یا عمودی و بصورت کتابی یا همان مکعبی ساخته میشوند البته به جز این اشکال امکان ساخت این مخازن در اشکال دیگر نیز امکان پذیر میباشد نظیر اشکال مخروطی ، زیرپله ، کروی و …

یکی از دیگر نکات مهم در تعیین قیمت این مخازن ابعاد مخزن میباشد.ابعاد مخازن باید به صورت استاندارد و بهینه باشد اما منظور از ابعاد استاندارد و بهینه بودن چیست ؟ منظور از ابعاد استاندارد ابعادی میباشد که کمترین پرتی و ضایعات را در ساخت داشته باشد و همچنین در حمل و جابجایی سهولت لازن را برای ما بوجود اورد.

اما در برخی موارد امکان ساخت مخزن در ابعاد استاندارد برای مصرف کننده وجود ندارد که در این صورت کارشناسان با حضور در محل قرار گیری مخزن و با اندازه گیری های لازم ابعاد متناسب با فضای مخزن را بدست اورده و نسبت به طراحی و ساخت مخزن گالوانیزه آب برای مصرف کننده اقدام مینمایند.

 

ظرفیت مخازن گالوانیزه آب

معمولا این مخازن در ظرفیت های پر مصرف بصورت آماده موجود هستند و کمترین ظرفیت مخازن گالوانیزه آب  هزار لیتر میباشد و بیشترین آن تا 4 یا 5 میلیون لیتر میباشد.ظرفیت هایی که بیشترین میزان خرید را در میان مخازن گالوانیزه لرای ذخیره آب را دارند ظرفیت های 2 هزار لیتر ، شش هزار لیتر ، 10 هزار لیتر ، 20 هزار لیتر و 30 هزار لیتر میباشد.

ظرفیت یک مخزن بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد و جزو اصلی ترین پارامترها در قیمت گذاری این مخازن محسوب میگردد.به همین دلیل در زمان تهیه یک مخزن آب گالوانیزه دانستن ظرفیت مخزن جزو یکی از مهمترین قیمت ها میباشد که سازنده و طراح مخزن حتما این مورد را از شما میخواهد.

یکی از مهمترین مهمترین مزیت های مخازن گالوانیزه ساخت آنها در ظرفیت ها و ابعاد های سفارشی میباشد یعنی مصرف ککنده میتواند به راحتی در هر ظرفیتی که میخواهد سفارش ساخت مخزن گالوانیزه خود را به سازنده اعلام نماید تا سازنده بر اساس ظرفیت مورد نیاز مصرف کننده نسبت به طراحی و ساخت مخزن اقدام نماید.

در کل مخازن گالوانیزه به راحتی قابل ساخت در هر ظرفیتی میباشند و این امکان را به مصرف کننده میدهند که بدون محدودیت در هر ظرفیتی که نیاز دارند نسبت به ساخت مخزن و خرید آن اقدام نمایند.

 

راه های ارتباطی با ما :

شما سروران گرامی میتوانید جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید

09124251334 فراهانی

02133856545 دفتر فروش

آدرس تانکر سازی : تهران جاده امام رضا(ع) کیلومتر 12 نبش کوچه طوس 12

((برای دریافت پیش فاکتور و استعلام قیمت حتما از طریق واتساپ اقدام نمایید))

((برای مشاهده نمونه محصولات حتما از پیج اینستاگرام ما دیدن فرمایید و مارو دنبال کنید))

((برای مشاهده مخزن دست دوم و سیلوی سیمان دست دوم حتما استوری های صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید))

مخزن گالوانیزه 10 هزار لیتری

معرفی مخزن آب گالوانیزه 10 هزار لیتری

یکی از مخازن گالوانیزه پرمصرف و محبوب در بین مخازن گالوانیزه تولید شده در تانکر سازی نوین صنعت مخزن گالوانیزه 10 هزار لیتری میباشد که از این مخزن برای ذخیره سیالات خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد.

مخزن آب گالوانیزه 10 هزار لیتری  استوانه افقی معمولا از یک در منهول 40 سانت یا 50 سانت ، دو عدد پایه بالشتکی یا 4 عدد پایه تکی یا حتی در بعضی از مواقع که ضخامت مخزن کمتر میباشد از 6 عدد پایه بالشتکی ساخته و تولید میشود.همچنین علاوه بر پایه ها مخازن گالوانیزه از دو عدد قلاب بارگیری بعلاوه بوشن های ورودی و خروجی و تخلیه را نیز دارا هستند.

ابعاد مخزن گالوانیزه 10 هزار لیتری

مخازن گالوانیزه با ظرفیت 10 هزار لیتر معمولا در دو حالت استوانه عمودی و افقی ساخته و تولید میشوند.تانکر های 10 هزار لیتری استوانه افقی به طور استاندارد دارای 350 سانتی متر طول ، 200 سانتی متر عرض ( قطر) و دارای ارتفاع 220 سانتی متر میباشند.مخازن 10 هزار لیتری استوانه عمودی دارای 360 سانتی مترارتفاع کل و 200 سانتی متر عرض میباشند.اما باید توجه داشته باشید که این ابعاد قابل تغییر میباشند و امکان ساخت این مخازن با ابعاد سفارشی نیز امکانپذیر میباشد.

مخزن آب 10 هزار لیتری گالوانیزه
برای مشاهده مخزن گالوانیزه 10 هزار لیتری بر روی تصویر کلیک کنید

مخزن آب گالوانیزه 20 هزار لیتری

مخزن گالوانیزه 20 هزار لیتری

یکی دیگر از مخازن محبوب و پرمصرف در بین مخازن گالوانیزه آب مخزن 20 هزار لیتری گالوانیزه میباشد که به دلیل حجم مناسب و همچنین ظرفیت مناسب یکی از مخازن محبوب در بین مخازن گالوانیزه میباشد این مخزن امروزه در بسیاری از کارخانجات ، دامپروری ها و مزارع کشت کاربرد دارد و از آن برای ذخیره سیالاتی نظیر آب آشامیدنی ، مایعات خوراکی ، انواع عرقیجات و حتی غلات استفاده میگردد.

 

متعلقات مخزن 20 هزار لیتری گالوانیزه

مخازن گالوانیزه 20 هزار لیتری معمولا دارای دو عدد پایه بالشتکی یا 4 عدد پایه تکی میباشد و در مواردی که مخزن از ضخامت کمتری برخوردار باشد از شش عدد پایه تکی یا 3 عدد عدد پایه بالشتکی در ساهت انها استفاده میگردد تا مقاومت لازم را برای تحمل مایعات داخل خود داشته باشند.علاوه بر پابه ها این مخازن دارای یک درب منهول 40 سانتی متری یا 50 سانتی متری هستند.همچنین قلاب های بارگیری برای حمل و جابجابی توسط جرثقیل و همچنین بوشن های تخلیه ، ورودی و خروجی.علاوه براینها امکان نصب هرگونه متعقاتی نظیر پاگرد ، نردبان ، درب اضافه ، بوشن های اضافه نیز با توجه به نیاز مشتریان و مصرف کنندگان میباشد.

مخزن 20 هزار لیتری گالوانیزه تانکر سازی نوین صنعت
برای مشاهده مخزن گالوانیزه 20 هزار لیتری بر روی تصویر کلیک نمایید

مخزن آب گالوانیزه 30 هزار لیتری

معرفی مخزن گالوانیزه هزار لیتری

یکی دیگر از محبوبترین مخازن در بین مخازن گالوانیزه مخزن گالوانیزه هزار لیتری میباشد .این مخزن به دلیل قیمت مناسب ، عمر بالا نسبت به سایر مخازن ذخیره سازی ، حمل و نقل آسان و همچنین حجم مناسب بسیار محبوب میباشد و از گذشته تا به امروز جزو مخازن محبوب در بین مخازن گالوانیزه فلزی میباشد و امروزه و همچنین در اکثر منازل مسکونی و کارگاه های کوچک و بزرگ دیده میشود.از این مخزن برای ذخیره آب خوراکی ، عرقیجات و مایعات خوراکی استفاده میشود و به دلیل کیفیت مناسب آب در این مخازن جزو محبوبترین مخازن و پرمصرفترین مخازن میباشد.

متعلقات مخزن آب گالوانیزه هزار لیتری

این مخزن نیز ماندد دیگر مخازن گالوانیزه دارای پایه ، درب ، و بوشن های ورودی و خروجی میباشد که امکان تغییر و اضافه کردن هر نوع متعلقات دیگری بر روی این مخازن میباشد.

این مخازن معمولا در دو شکل استوانه افقی ( خوابیده ) و استوانه عمودی ( ایستاده ) تولید و ساخته میشوند.و بهترین گزینه برای ذخیره آب آشامیدنی میباشد.

مخزن گالوانیزه 1000 لیتری
برای مشاهده مخزن گالوانیزه هزار لیتری بر روی تصویر کلیک کنید

نمونه مخازن گالوانیزه

محصولات مخازن گالوانیزه