تلفن های تماس : 02133856545 09124251334

تانکر فلزی یا مخزن آهنی چیست ؟

در این قسمت میخواهیم در رابطه با انواع تانکر فلزی با مخزن های آهنی صحبت کنیم پس اگر نیاز به یک مخزن فلزی جهت ذخیره آب یا مواد سوختی و صنعتی دارید این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید زیرا در این قسمت هر آنچه نیاز باشد تا شما برای خرید یک تانکر فلزی به آن نیاز داشته باشید را بطور خلاصه برای شما عزیزان باز گو خواهیم کرد تا با استفاده از این مطالب بتوانید یک خرید خوب را تجربه نمایید.

در ابتدا لازم است تا بدانیم یک مخزن یا تانکر چیست ؟مخازن یا تانکر ها عمدتا برای ذخیره سیالات یا به عبارت دیگر مایعات استفاده میشود.همچنین از این مخازن برای ذخیره مواد جامد نیز استفاده میگرد.مواد جامد نظیر انواع دانه های خوراکی و دانه های طیور نیز استفاده میگردد.البته فقط برای دانه ها استفاده نمیگردد برای مصالح ساختمانی مانند گچ ، سیمان ، آهک و … نیز استفاده میگردد.

این مخازن در اشکال متفاوتی ساخته میشوند که هر کدام دارای یکسری مزایا و ویژگی خاص میباشند و باتوجه به نیاز مصرف کننده شکا مخازن انتخاب میگردد.عمده ترین اشکال که در ساخت مخازن استفاده میگردد استوانه ای ، مکعبی ، بیضی و …. میباشد.که این اشکال همانطور که گفته شد مطابق با نیاز مصرف کننده انتخاب میگردد اما مهمترین عاملی که باعث میشود شکل مخزن مطابق با آن تعیین گردد فضای محل ساخت مخزن و فضای محل قرار گیری مخزن میباشد که در ادامه در رابطه با نحوه تعیین انتخاب شکل مخازن بصورت کامل توضیح خواهیم داد.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با تانکر ها و مخازن فلزی دسته بندی آنها از لحاظ سیالاتی که در آنها ذخیره میشود میباشد.معمولا از مخازن برای ذخیره آب ، مایعات سوختی و نفتی و مواد های صنعتی استفاده میشود ولی آیا میتوان از هز مخزن فلزی برای ذخیره همه نوع مواد استفاده کرد ؟ جواب خیر است !

زیرا هر سیالی با توجه به ویژگی آن مایع باید مخزن فلزی متناسب با آن انتخاب شود.بطور مثال برای ذخیره آب مصرفی و آب آشامیدنی و مایعات خوراکی باید از مخازنی که با ورق های گالوانیز شده ساخته شده اند استفاده کرد زیرا این مخازن دارای خاصیت ضد زنگ زدگی و خورندگی در برابر آب میباشند و بهترین گزینه برای ذخیره آب میباشند.همچنین برای ذخیره مواد سوختی نظیر گازوییل و نفت باید از مخازن ورق سیاه استفاده کرد زیرا مایعات سوختی مانند آب خورندگی ندارند و باعث زنگ زدگی مخازن نمیشوند از این رو نیاز به هزینه های بیشتر و تهیه ورق های گالوانیزه برای مخازن ذخیره شوخت نمیباشد.

در ادامه به توضیحات کاملتری در رابطه با مخازن یا تانکر های فلزی خواهیم پرداخت .

شما عزیزان میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ساعات کاری در تماس باشید.

شماره های تماس با ما :     02133856545 دفتر           09124251334 فراهانی